Ekim 2021 Aylık Güncelleme

This post was originally published on Pera

Değerli Pera Ailesi,

Bir süredir sizinle olan biteni paylaşamıyoruz, bu sebeple PERA yolculuğunun nasıl devam ettiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Bu ay, takipçilerimizin pazarlama stratejimiz konusundaki endişelerini kabul ederek, geliştirme çalışmalarının yanı sıra pazarlama ve iletişim üzerine yoğun bir şekilde çalıştık.

Pazarlama stratejilerimizle alakalı;

Merkeziyetsiz finans kavramının henüz başlangıç aşamasında, olgunlaşmamış ve kapsamlı bir konsept haline ulaşmamış olduğunun farkındayız. Bu süreçte “merkeziyetsiz finans” gelişmeye devam ederken, Pera Finance’in de bu alandaki pozisyonunu güçlendirmek istiyoruz.

Topluluğumuzun, Pera’nın mekaniği hakkında yeterince bilgi sahibi olmaması durumunda çeşitli soru ve sorunların ortaya çıkabileceğinin bilincindeyiz, bu durumdan kaçınmak için Pera ve DeFi’nin mekanik anlatımını basitleştirerek kavramı kolaylaştırmak adına gece gündüz çalışıyoruz ve bilgimizi toplulukla paylaşmayı hedefliyoruz.

biswap

Bunun için sosyal medya hesaplarımızdaki infografi, videolar ve tanımlar gibi açıklayıcı içeriklerimizin sayısını artıracağız.

İletişim stratejimizle alakalı;

Blockchain teknolojilerinde deneyimli ve merkeziyetsiz finans konusunda heyecanlı bir pazarlama ortağıyla çalışmaya başladık. Bu işbirliği ile birlikte, marka kimliğimizi ve iletişim stratejilerimizi geliştirecek ve güncelleyeceğiz.

Bu nedenle, çok yakında yeni ve geliştirilmiş ürünlerimizi paylaşacağız:

  • Yeni marka kimliğimiz,
  • Global pazarlama iletişimi yaklaşımımız,
  • Takipçilerimizle iletişime geçeceğimiz yeni medya kanallarımız.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, topluluğumuzu proje ekibiyle iletişim halinde tutmak için üzerinde çalıştığımız öncelikli konu; aktif bir YouTube ve Discord kanalı.

Pazarlama tarafında şu an aktif olarak üzerinde çalıştığımız şey bu, ancak üzerinde çalıştığımız tek konu bu değil. Geliştiricilerimiz ve marka uzmanlarımız Pera’yı geliştirmek ve ona yeni bir kimlik kazandırmak için çok çalışıyor.

Geliştirme süreçlerimizle alakalı;

Bildiğiniz gibi Pera token, filtreleme ve sıralama mekanizmamızın çalıştığını kanıtlamak için varlığını sürdürüyor; fakat Pera trading yarışması, şu an için herhangi bir borsa veya projenin dahil olmadığı, sadece Pera ekosistemine ait bir mekanizma.

Bu sebeple ana hedefimiz, merkeziyetsiz trading yarışmalarının diğer proje ve borsalarla entegrasyonunu sağlamak. Bu hedefe ulaşmak için daha önce duyurduğumuz ortaklarımızla tüm mekanikleri tartışarak mümkün olan en iyi algoritmayı geliştirmeye çalışıyoruz.

Bu süreç tamamlandığında, günlük yarışmaların entegrasyonu sayesinde oluşan hizmet ücreti gelirlerini Pera yatırımcılarının kazandığı bir mekanizma oluşturmuş olacağız.

Şunu da belirtmeliyiz ki yarışma ve burn gibi parametreler belirlendikten ve kullanıma hazır hale getirildikten sonra, Pera’nın diğer projelere ve borsalara neler sunduğunu daha detaylı açıklayabilmek için pazarlama ve iletişim stratejilerimiz de büyük ölçüde değişecek.

NFT’ler hakkında;

Pera Finance, blockchain ekosistemindeki bazı kuruluşlarla birlikte eşsiz eserler ortaya çıkarmayı planlıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bu proje, Pera Finans’ın kendi ürününün bir parçası olmamakla birlikte, inandığımız toplumsal değerler için kâr amacı gütmeyen bir yan proje olarak geliştiriliyor.

Pera Finance ile alakalı gelişmeler ve ekibimizin yapacağı duyurular için, dijital iletişim platformlarımızı takip ederek gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

Twitter sayfamız

Telegram grubumuz

Discord grubumuz

PERA Announcements

Websitemiz

Leave a Comment