KyberDMM İçin Sıradaki Hedef: Avalanche Ağı

This post was originally published on Kyber Network

KyberDMM (Dinamik Piyasa Yapıcı), Ethereum ve Polygon ağından sonra, topluluğumuz tarafından oy birliği ile Binance Smart Chain’de de devreye alınmaya karar verildi. KyberDAO’da oylanan yeni teklif ise KyberDMM’i Avalanche blok zinciri üzerinde de çalışabilir hale getirmek olacak! Hazır mısınız? 🤩

https://www.avax.network/

Bu yazının son güncellemesinde, KIP-13 (Kyber Geliştirme Teklifi-13) KyberDAO’da KNC sahipleri tarafından oylanmaya başlandı. Eğer oylama olumlu sonuçlanırsa (daha önceki alternatif ağ teklifleri, büyük çoğunluğun evet oyu ile kabul edildi) siz bu yazıyı okurken yeni ağda KyberDMM devreye alınmış bile olabilir. Lütfen KyberDAO ve KyberDMM’i kontrol ediniz.

Avalanche Ağında KyberDMM ve Ortak Likidite Madenciliği

Tanım:

Avalanche, yüksek verim ve hızlı işlem performansı sayesinde, DeFi alanında Dapps ve NFT’ler için sıklıkla tercih edilen, popüler bir platform! Herkese açık ve programlanabilir bir akıllı sözleşme merkezi olan Avalanche ağında da KyberDMM ile likidite madenciliğine başlanması topluluğumuz tarafından sıklıkla istenmiş ve büyük bir heyecan ile beklenmektedir.

Avalanche Foundation, KyberDMM (Dinamik Piyasa Yapıcı) protokolünün Avalanche üzerinde ortak bir likidite madenciliği başlatmasına ve topluluğumuzu desteklemek için likidite madenciliği kampanyasını da eşzamanlı açmayı istiyor. Bunun, Kyber Network’ün Ethereum’un ötesinde farklı ağlarda benimsemeyi genişletme amacı ile oldukça uyumlu olacağına inanıyoruz. Kyber’ın vizyonu DeFi için sürdürülebilir bir likidite altyapısı sağlamak olduğundan, bu aynı zamanda Avalanche’ın DeFi ekosistemini de kapsamalı! 🤩

Öneriler:

  • KyberDMM protokolü ağda başlatılacak ve Avalanche ağı üzerinde güçlendirilmiş likidite havuzları oluşturulacak
  • Kyber’ın ekosistem fonundan 3 milyon dolarlık KNC, likiditeyi yeniden başlatmak ve KyberDMM’in Avalanche’da benimsenmesi için teşvik olarak kullanılacak. Bunun karşılığında Avalanche Foundation, teşvik olarak 2 milyon dolarlık AVAX token’ı ile katkıda bulunacak.
  • Avalanche Foundation ve Kyber, kullanıcılarını her iki projenin faydaları konusunda eğitmek için ortak bir likidite madenciliği ve pazarlama kampanyası üzerinde birlikte çalışacak.
  • Ayrıca, KyberDMM’de likidite havuzları oluşturmak ve lansmanın etkisini artırmak adına, ek likidite madenciliği kampanyaları yürütmek için Avalanche tabanlı diğer projelerle de işbirliği yapılmasını teşvik ediyoruz.

KyberDMM Neden Avalanche’da Devreye Alınmalıdır?

Ethereum ve diğer zincirlerdeki yüksek ve değişken gas ücretleri, gittikçe zayıflayan bir DeFi deneyimine neden oldu. Avalanche; ticaret, likidite sağlama ve borç verme/borç alma gibi DeFi kullanım durumları söz konusu olduğunda daha ucuz ve daha hızlı bir deneyim isteyen kullanıcılar için çekici bir mekan sağlıyor.

Avalanche, akıllı sözleşme işlevine sahiptir; Solidity ve Ethereum Virtual Machine (EVM) ile uyumludur ve de Ethereum’daki mevcut Dapp’lerin Avalanche’a kolayca taşınmasına olanak tanır. Ethereum varlıkları da Avalanche Köprüsü aracılığıyla kolayca taşınabilir.

biswap

KyberDMM, Avalanche üzerinde başlatılırsa, likidite sağlayıcılarına herhangi bir token çifti için (yalnızca sabit değerliler değil) yüksek sermaye verimliliği sağlanacak ve bu Avalanche üzerindeki ilk dinamik piyasa yapıcı protokolü olacaktır.

Neden Ortak Likidite Madenciliği Kampanyası Yürütülecek?

Likidite teşviklerinin, yeni bir ağda ilk likiditeyi çekmede çok önemli olduğu kanıtlanmıştır. Hem Avalanche hem de Kyber, likiditeyi arttırmak ve kullanıcıların ilgisini daha fazla çekmek için likidite teşvik programları oluşturmakta ve bu yazı yazılırken de sürdürmektedirler. 🤩
Kyber ve Avalanche arasında iyi tasarlanmış bir likidite madenciliği kampanyası aşağıdakilere fayda sağlayabilir:

  • Kilit token çiftleri için canlandırıcı likidite ödülleri olacak
  • KyberDMM’nin yüksek sermaye verimliliği ve dinamik ücretlerin avantajlarını likidite sağlayıcılarına gösterilecek
  • Hem Avalanche hem de Kyber ekosistemlerine daha fazla DeFi katılımcısı dahil olacak ve ağlara değer katılacak
  • Genel olarak bu, KyberDMM’nin Avalanche üzerindeki rolünü başlatacak ve Kyber’ın orada da sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir likidite altyapısı oluşturmasında ilk adımı atmasına yardımcı olacaktır.

KyberDAO ile Kyber’ın geleceğinde siz de söz sahibi olun! Sizi merkeziyetsiz finansın bir parçası olmaya davet ediyoruz!

Okuduğunuz için teşekkürler! 🙏

Türkiye Topluluğumuza Sosyal Medyadan da Ulaşın ⬇️

🇹🇷 Twitter | Telegram | Discord (TR Kanalı Var)

🌎 Global: Twitter(Kyber Network)| Twitter(KyberDAO) | Telegram ⭐


KyberDMM İçin Sıradaki Hedef: Avalanche Ağı was originally published in Kyber Network on Medium, where people are continuing the conversation by highlighting and responding to this story.

Leave a Comment